.výzva k spoluobčanom

Autor: Karol Jadaš | 10.1.2014 o 0:15 | (upravené 10.1.2014 o 17:12) Karma článku: 5,79 | Prečítané:  248x

Naši predkovia snili o Slovensku slobodnom a úspešnom. Slovensku, kde materinský jazyk Sloveniek bude i jazykom úradným i váženým. Vlasť, kde kresťanské hodnoty i hodnoty všeľudské, humánne budú súčasťou dennodenného života. Slovensko, kde Dobro bude výťaziť nad klamstvom i každým tieňom zla. Ľudia budú rovní pred zákonom i sami pred sebou s úctou k sebe i sebe navzájom. O čase, keď svet uzrie ten malý _ veľký Slovenský Národ. Jeho bohatstvo i prínos ľudstvu. Rovní a hrdí medzi národmi.

Slovensko dnes.

Každý z nás nesieme bremä zodpovednosti za seba, svojich blízkych, i svojou mierou za komunitu, obec, kraj a štát.

Spoluzodpovednosť za Našu Vlasť. Sme v dejinnej dobe. V čase, keď obozretne musíme zvážiť slova i konanie.

Ľud potrebuje naplnenie svojich žiadosti a túžob, ktoré si v chladivých dní novembra so srdcom rozpáleným tak želal. Česť1, Demokracia2, Sloboda3.

Rázcestie, vedno čo je pred nami.

Oceňujeme  dar vedenia, predvídavosti, odhadu i vodcovstva. Schopnosti prinášať východiská  pre ľud na tejto zeme žijúci a jeho dlhodobú prosperitu, prosperitu Slovenska.

Politika, ktorý posúva Slovenský záujem do záujmu Európskeho i Euroázijského ba čo viac globálneho.

Dáva impulzy, nápady, ktorými sa Slovensko môže stať centrom politických a ekonomických tokov. Dostať z okraja diania priamo do jeho centra.

Vážené spoluobčianky a vážení spoluobčania.

Dovoľte Nám predstaviť človeka, ktorý podľa nás je vyzretý morálne i odborne. Je schopný, na hore uvedené výzvy, dať odpovede i naplnenia.

Ján Čarnogurský

Náš kandidát na prezidenta Slovenskej Republiky _2014

V Banskej Bystrici  Január 2014

 

 

1Česť občana Slovenskej republiky,

      DRUHÁ HLAVA,ZÁKLADNÉ PRÁVA A SLOBODY, Prvý oddiel : VŠEOBECNÉ USTANOVENIA, Čl. 19 (1) Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena. (2) Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života. (3) Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zhromažďovaním, zverejňovaním alebo iným zneužívaním údajov o svojej osobe. .“(ÚSTAVA,2012)

 

       2 postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokraciu.

„Tretí oddiel :POLITICKÉ PRÁVA, Čl. 32 Občania majú právo sa postaviť na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“(ÚSTAVA,2012)

3Prísaha občana _vojaka Slovenskej Republiky, Zákon 321/2002 Z.z

      „Slávnostne prisahám, že budem verný Slovenskej republike. Sľubujem, že budem zodpovedne plniť úlohy, ktoré ozbrojeným silám vyplývajú z Ústavy Slovenskej republiky, ústavných zákonov, zákonov, a budem vykonávať vojenské rozkazy. Budem čestným, statočným a disciplinovaným vojakom. Som pripravený brániť slobodu, nezávislosť, zvrchovanosť, územnú celistvosť Slovenskej republiky a nedotknuteľnosť jej hraníc.

 

Na to som pripravený vynaložiť všetky svoje sily

a schopnosti a nasadiť aj svoj život. Tak prisahám!“(Zákon 321 Z.z., 2002)

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?