.keď je napadnutý galko na pomoc mu ide (iba) palko

Autor: Karol Jadaš | 25.11.2011 o 21:52 | (upravené 15.10.2014 o 6:38) Karma článku: 23,91 | Prečítané:  4672x

„V núdzi poznáš priateľa“ hovorí slovenské príslovie. V politike to platí dvakrát. Napriek rôznym názorom v niektorých etických otázkach medzi SaS a KDS, keď ide o pravdu, Vladimír Palko neváha a neuhýba. Rázne ako jemu to je vlastné formuluje politické posolstvo. Veľvyslanec USA...

ilust. foto.

ilust. foto.

...a iní, pozorne sledujú kto a čo je nové u spojencov. Aké sú postoje a prehlásenia. U ex námestníka prvej ponovembrovej Tajnej služby (FBIS) a následného ministra vnútra SR si môžu byť istý s jeho dlhodobým postojom ku korupcii a zákonnosti. „Bojoval Ľubomír Galko v rezorte proti korupcii pri získavaní štátnych zákazov? Áno. Médiá ho za to chválili. Používal pritom i metódy spravodajských služieb vrátane odpočúvania? Áno. Zákon to umožňuje? Áno. A dosahoval Galko pritom i konkrétne výsledky v podobe trestných stíhaní? Áno. Je korupcia vážny problém? Áno. Bolo odpočúvanie schválené podľa zákona nezávislým sudcom? Áno. Unikali z rezortu vnútra utajované informácie? Áno. Snažil sa minister proti tomu niečo podniknúť? Áno. Majú novinári ústavnú výnimku, že nemôžu byť odpočúvaní? Nie.“ Palko, 2011, in .Týždeň Preto,obzvlášť jeho slová ,by ich mali nielen ukľudniť ale i ubezpečiť o súdnosti i úrovni našich Tajných služieb. Mrzí ma (i uráža), keď sa zhadzujú dôstojníci pred mužstvom. I keď si stále udržujem úctu voči premiérke, mal by jej niekto poradiť či spracovať rešerš, o spôsobe a zásadách velenia. Veď odvolanie do 24 hodín viem pochopiť iba v prípade vlastizrady. Ako hovoril môj veliteľ počas ZVS , „ dôstojníci sú dôstojníci“, ďalej to nebudem rozpitvávať. Voliči by si mohli (mali) túto kauzu všimnúť a v marci si to pamätať pri voľbe do Národnej Rady.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?