.štvanica na otcov, na matere

Autor: Karol Jadaš | 12.8.2011 o 0:04 | (upravené 9.1.2014 o 21:05) Karma článku: 8,05 | Prečítané:  607x

Prierezovo v slovenskej literatúre sa uvádza, že úcta k starším je jedným z pilierov Slovanstva. Historicky sa rada starších- staršinov priam bytostne spája s naším rodom s naším Slovanstvom – Slovenstvom (okrem iných). Tak kde sa berie tá bezcitnosť a neúcta k Naším otcom, starým otcom, dedom a mamám, starým mamám, babkám. O čom je reč? O dôchodcoch.

ilus. foto.ilus. foto.http://www.google.sk/imgres?q=foto+dedko+a+babka&hl=sk&rlz=1T4GG

Áno, do nášho dennodenného slovníka vkĺzlo toto pomenovanie. Priamo cez jazyk i do našej mysle. Dnes v správach sa to len tak hemží týmto pomenovaním. Vytvára sa skupina, ktorá je „nákladom“, neúmerne „zaťažujúcim“ rozpočet, ktorú treba niekam „umiestniť“ ba dokonca skupina, ktorá zaťažuje svojou „početnosťou“ existenciu mladých ľudí. Ich „senilita“ im berie budúcnosť. ... Akosi zabúdame na to, že keď hovoríme o dôchodcoch, hovoríme o svojich rodičoch a ich rodičoch. O rodičoch, ktorými sme i my ( alebo budete). Zabúdame, že i my budeme v posproduktívnom veku,a že i my zostárneme. Zabúdame na to, že si budeme chcieť udržať svoju dôstojnosť. Oceníme prejavenú úctu. I,že Naše deti ocenia úsilie a obetu, ktorú sme pre nich s radosťou podstúpili aby s nich „niečo bolo“. Určite to nepodstupujeme preto, aby odpoveďou na vkladané nádeje bola bezcitnosť neuctivších ľudí ( naších detí).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?