.štvanica na otcov, na matere

Autor: Karol Jadaš | 12.8.2011 o 0:04 | (upravené 9.1.2014 o 21:05) Karma článku: 8,05 | Prečítané:  604x

Prierezovo v slovenskej literatúre sa uvádza, že úcta k starším je jedným z pilierov Slovanstva. Historicky sa rada starších- staršinov priam bytostne spája s naším rodom s naším Slovanstvom – Slovenstvom (okrem iných). Tak kde sa berie tá bezcitnosť a neúcta k Naším otcom, starým otcom, dedom a mamám, starým mamám, babkám. O čom je reč? O dôchodcoch.

ilus. foto.ilus. foto.http://www.google.sk/imgres?q=foto+dedko+a+babka&hl=sk&rlz=1T4GG

Áno, do nášho dennodenného slovníka vkĺzlo toto pomenovanie. Priamo cez jazyk i do našej mysle. Dnes v správach sa to len tak hemží týmto pomenovaním. Vytvára sa skupina, ktorá je „nákladom“, neúmerne „zaťažujúcim“ rozpočet, ktorú treba niekam „umiestniť“ ba dokonca skupina, ktorá zaťažuje svojou „početnosťou“ existenciu mladých ľudí. Ich „senilita“ im berie budúcnosť. ... Akosi zabúdame na to, že keď hovoríme o dôchodcoch, hovoríme o svojich rodičoch a ich rodičoch. O rodičoch, ktorými sme i my ( alebo budete). Zabúdame, že i my budeme v posproduktívnom veku,a že i my zostárneme. Zabúdame na to, že si budeme chcieť udržať svoju dôstojnosť. Oceníme prejavenú úctu. I,že Naše deti ocenia úsilie a obetu, ktorú sme pre nich s radosťou podstúpili aby s nich „niečo bolo“. Určite to nepodstupujeme preto, aby odpoveďou na vkladané nádeje bola bezcitnosť neuctivších ľudí ( naších detí).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?